Sprendimo beieškant

Kiekvienas tokio pobūdžio straipsnis man yra mokymasis, prisiminimas turimų žinių. Kai „išdelioju“ situaciją ant popieriaus, pasidaro lengviau įvertinti, analizuoti.

Nutariau pradėti aprašydama paskutinį įvykį iš mūsų vaikų gyvenimo.

Vakare dukra sumąsto pasidaryti „sniego“ iš popieriaus gabaliukų. Gale žaidimo pasidalija „sniegą“ per pusę į du indelius. Tuomet prasideda sprendimas kur turėtų nakvoti „sniegas“. Aš tiesiog esu stebėtoja ir laukiu, nes jie žino, kad jau reikia eiti valyti dantų.

Dukra Aistė pirma pasiūlo padėti indelius tarpe tarp jų kambarių durų. Sūnus Dainius tam prieštarauja, nes nori savo indelį laikyti savo kambaryje.

Aistei jau nepatinka, kad Dainius nesutinka. Bet laikosi ir dar duoda vieną pasiūlymą. Dainiui vėl nepatinka (nors man panašu, kad jis visai jos negirdi), tačiau pats jokio pasiūlymo neduoda. Bandau švelniai Dainiui patarti, kad duotų savo pasiūlymą. Jis pasiūlo kiekvienam savo indelį laikyti kampuose prie savo durų, tačiau tada Aistei netinka.

Aistė supyksta ir nueina pas tėtį pagalbos. Per tą laiką Dainius savo „sniegą“ pasideda į  savo spintelę. Tėvelis atėjęs greitai įvertina situaciją ir pasako, kad tegul Dainiaus būna jo spintelėje, o ji (Aistė) tegul nešasi savo indelį į savo kambarį.

Švelniai (nes negirdėjau emocijų) Aistė užpyko ant tėtės. O kai Dainius atėjo jai duoti „labanakt“ buciuko, tai nejutau, kad ant jo pyktų. Apmaudas dėl to, kad neįvyko taip kaip ji norėtų ir kad tėtis jos nepalaikė, persikėlė tėtei.

Vėliau vyras pasakė, kad jis su Aiste prieš ateinant buvo susitarę, kad laikys indelius kiekvienas savo kambaryje. Tikriausiai įvyko nesusikalbėjimas.

Tačiau šį rytą jie šią situaciją vėl matyt sprendė ir jau abu indeliai stovi su „sniegu“ prie Dainiaus kambario durų kampo.

Kaip aš vertinu šią situaciją:

  1. Vakare būtinai užklausiu apie naują indelių vietą. Pasidžiaugsiu, kad rado sprendimą.

Man smagu, kad jie ieško sprendimo tinkamo abiems. Smagu, kad darželio ir mūsų taisyklė – kiekviena situacija turi sprendimą  tinkamą abiems pusėms- turi  rezultatus.

  1. Būtinai šiandien Aistei pasakysiu pastebėjimą, kad ji neįžnybo broliui.

Smagu, kad Aistė susilaikė ir neįžnybo broliui, o ieškojo pagalbos. Nors ir negavo tokios kokios tikėjosi. Pastaruosius metus Dainius gan stipriai reiškia savo nuomonę, tad Aistei pasidarė sunkiau įsiūlyti savo norus. To pasekoje, užpykusi iš bejėgiškumo, žnyba broliui.

  1. Vyrui reikėjo ateiti ir abiejų išklausyti po vieną – aktyvus klausymas. Paklausti kokie vieno ir kito pasiūlymai. Ir pasakyti savo pasiūlymą. Tada kartu nuspręsti, kuris pasiūlymas geriausias ar iš tų trijų dar kokį ketvirtą išvesti pasiūlymą.

Dažniausiai remiuosi:

  1. Lansbergienės ugdymo programa
  2. Julija Gippenreiter „ Bendrauti su vaiku Kaip?“
  3. Zariana ir Nina Nekrasovas „Be pavojų“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: