Kartą besišnekučiuojant su pažįstamais apie vaikus, prasitariau, kad būtų buvę šaunu išklausyti pasiruošimo būti tėvais kokius kursus. Ai, Aukse, man atrodo, kad per daug rimtai, perfekcionistiškai kalbi, -atsakė man.

Sutinku, kad esu perfekcionistė ir šeimos gerovei skiriu daug laiko visapusiškai. Viską gyvenime galime keisti patys ar mus kitu pakeisti, tačiau šeimos (tėvų) nepakeisi. Tai turi būti saugiausia, mieliausia, stabiliausia vieta pasaulyje. Toks mano siekis.

Abu su vyru vieningai galime pasakyti, kad tai yra pats atsakingiausias darbas mūsų gyvenime.

Kai pradėjome planuoti, laukiausi ir t t , visai nesuvokiau, kaip matyt ir mūsų pažįstami, kokia didelė atsakomybė, kiek daug reikės patiems mokytis, kad galėtumėm vaikams patarti, duoti pavyzdį.

Žinoma, gerai suorganizuoti kursai, padėtų tik pirmuosius“ pamato“ akmenėlius. Toliau „pamatą“ patys tėvai turi statyti per intuiciją, savianalizę, semdamiesi žinių iš patyrusių specialistų.

Pirma mintis, ko tikėčiausi iš kursų:

  • Kodėl reikia vaiko?

Klausimas kai kam skamba tikriausiai juokingai, bet susimąstyti verta, nes kartais priežastys būna absurdiškos.

  • Ar mokame save analizuoti? Ar mokame išsakyti užplūdusius jausmus? Kaip sprendžiate konfliktus poroje? Ar mokate pripažinti savo kaltę? Ar mokate atleisti? Ar žinote kas yra empatija?… Pavadinčiau, tai savistaba.
  • Bendravimo su visuomene būtinybė, grįžimo į darbą klausimai. Manau, kad labai svarbu moteriai rasti psichologinį komfortą tarp šeimos ir darbo.
  • Ar mokame prašyti pagalbos? Kaip poroje išsakote savo norus?

Tai tik kelios mintys, kas mano nuomone, padeda išvengti netikėtumų, nesusipratimo poroje bei padės suformuoti natūraliai šiltą aplinką, augančiam mažyliui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: