Sąžiningumas dėl savęs

O viskas prasidėjo nuo morkos. Skutu vakar morkas ir džiaugiuosi, kad tokios sukirmiję. Niekad nemaniau, kad džiaugsiuosi, jog morkos sukirmiję. O dabar tai priimu kaip patvirtinimą, kad natūraliai užaugintos. Atsimenu vaikystėje pakeldavau alyvinį obuolį nuo žemės, jei sukirmijęs, tai tas obuoliukas lėkdavo kuo toliau. O „akuotas“ bulves skųsti buvo didžiausias vargas.

Gamta pasitikiu (kol neįsikiša žmonės ), nes ji neapsimetinėja. Tos pačios morkos „nesigyrė“ puikia išvaizda. Atidžiau pažiūrėjus jų išvaizda jau bylojo apie jų vidų.

Jausti, stebėti sielos ir kūno draugystę, man tai pasakiška ir tuo pačiu taip tikroviška.

Man patinka šie Evos Tombak  žodžiai:
„Mane jaukina budizmas. Jis kaip ir sąmoningas realizmas nespekuliuoja pozityvumu ir traukos dėsnio paslaptimis. Jis moko nevynioti į vatą, atmerktomis akimis žiūrėti į gyvenimą ir virškinti ne tik džiaugsmus, bet ir bjaurastis. Taip, gyvenime per akis kančios. Tamsos po lygiai kaip šviesos. Kaip ir žodyje guru, kuris sanskrito kalba reiškia mokytoją. Etimologiškai “gu” reiškia tamsą, o “ru” – šviesą. Tad žodis “guru” prašyte prašosi suvokiamas, kaip judėjimas iš tamsos į šviesą. Panašiai yra su lotosu, kuris yra dvasingumo simbolis. Dvasingojo lotoso šaknys auga iš purvo ir dumblo, ir šis faktas mums primena, kad visi esame kaip lotosas – turime gilias šaknis, augančias iš dumblo. O sykiu esame apdovanoti galimybe atsiverti, pražysti, išskleisti nuostabaus grožio žiedą.

Tad neskubėkime daryti tragedijos iš negatyvaus mąstymo ir pulti iš savo kalbos ravėti žodelyčių “blogai”, “kvaila” ar “negaliu”. Sakydamas, kad jautiesi gerai, kai tau blogai, tu nieko nelaimi. Tie, kurie galėtų padėti – neskubės. O ko skubėti, jei visa savo esybe (puikybe?) transliuoji, kad tau viskas gerai. Tavoji kančia neišnyks – gali mirksėti kiek nori, kančia kaip blakstiena iš akies neiškris. Nebent tavoji blakstiena akyje ir yra kančios priežastis.“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: