Apie sąmoningo kvėpavimo sesiją

suniukas-ir-mergaite

Pats pavadinimas mums pasako, kad kvėpavimo metu žmogus būna sąmoningas t. y. pats stebi savo kvėpavimo ritmą, tempą.
Pats žmogus sąmoningai šių užsiėmimų metu nusprendžia kiek atsipalaiduoti, kiek pasitikėti vedančiuoju. Sąmoningumas – tai atsakomybė už tai ko aš noriu iš tikrųjų. Lengviausiai žmonės „pasiduoda“ šiai ar kitai metodikai, kai jau yra pasiektas emocinis „dugnas“. Kai nėra kito pasirinkimo, kai jau nebėra laiko delsti bijant.
Sąmoningą kvėpavimą noriu pristatyti kaip svarbią dalį  mūsų gyvenimo. Tai ne įrankis, kurį kada noriu naudoju savo būklei pagerinti. Pavyzdžiui, jogos užsiėmimai yra tik įrankis, kol nesuprantam tikrosios esmės, jos filosofijos.
Man tai negyva, netikra.

Kas atsitinka, kai žmogus mąsto apie sąmoningą kvėpavimą kaip apie įrankį?
Užsiėmimo metu žmogus kvėpuoja taip, kaip patariama. Jaučia, kad kontroliuoja situaciją. Ir prieinama tokia savijauta, kai žmogus nesupranta kas su juo darosi. Mano, kad prarado kontrolę (gali „išlįsti“ emocijos kurios nepatinka, norisi verkti, atsirasti keisti pojūciai fiziniame kūne ).
Vienas žmogus yra man pasakęs: čia kaip fantastiniame filme vairuotum mašiną ir staiga ji pradeda tavęs “neklausyti“. Tada gali rinktis ar džiaugtis nauju patyrimu ar rėkti.
Nesupratimas ir nežinojimas išgąsdina. Pradeda žmogus priešintis. Nori kuo greičiau išeiti iš tos būsenos. Suprantama, kad taip žmogus tik dar labiau save gąsdina, baimina.

Paprasta kalba kalbant, sąmoningo kvėpavimo metu suaktyvinam energijos tekėjimą. Tada galim pradėti jausti kur neprateka energija. Gali užlieti įvairios emocijos, kurios glūdi mumyse. Apie kai kurias net nenumanom esant.

Ar esat žiūrėję filmą taip, kad matot vaizdus, bet nesigilinat į turinį?
Sąmoningo kvėpavimo metu būtent taip reikia atsipalaiduoti: matau, jaučiu , bet neanalizuoju:  dėl ko?, iš kur? kas kaltas?…
Tiesiog leidžiam per save vykti viskas kas vyksta. Stengiamės pasitikėti aplinka.

Kaip didinti savo pasitikėjimą vykstančiu procesu?
Didinti reikia savo suvokimą. Galim pradėti nuo įsijautimo, išsivaizdavimo, kad esate šios planetos Žemės dalis. Esate toji visatos dalis, kuri nesureikšminate savęs, savo galimybių. Gerbiate bet kokią gyvybės formą. Su pagarba skinate gėles, kertate medžius, palydite išskrendančius paukščius ir t. t. Su pagarba, nes tai jums teikia grožį, geras emocijas… ir neleidžia jaustis viršesniems už kitą gyvybės formą šioje žemėje.

Ar suprantate, kam reikalinga būsena „tiesiog esu Visatos dalis“?
Tokiu būdu galbūt jus nuraminsite protą. Tikroji pagarba juk sklinda iš širdies (tai jausmas). Suteikiate progą prabilti širdžiai.
Širdis, jūsų intuicija, jums nemeluoja, nekiša abejones keliančių klausimų. Čia kaip įsimylėjimo būsena – pasiduodate meilės bangai.

Viešnagės Indijoje metu suvokiau labai svarbų dalyką – jei man nepatinka ką matau, ką girdžiu, tai nereiškia, kad tai neegzistuoja ar tai tikrai yra neteisinga. Mano protas tiesiog  atmeta dalykus, kurių nesupranta, nesuvokia.
Tada suformulavau sau tokias mintis:
Priimu save su savo nesuvokimu ir nežinojimu šią akimirką dėl daugelio dalykų vykstančių pasaulyje. Tai nestabdo mano domėjimosi gyvenimu. Žingsniuoju, tobulėju tokiu greičiu kokiu sugebu savo gyvenime. Kiekviena informacija, žinios pas mane ateina reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje.

Galbūt tai buvo jūsų reikiamas laikas gauti daugiau žinių apie sąmoningą kvėpavimą. Sakau galbūt, nes negirdžiu ką sako jūsų širdis. Tačiau svarbiausia, kad jūs patys mokėtumėte išgirsti savo vidinį balsą.

Leonard‘o  Orr‘o, sąmoningo kvėpavimo atradėjo, straipsnis apie kvėpavimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: