Skaitykit, Dideli ir Maži,

Vakar visą dieną su dukra praleidau tarp knygų Vilniaus knygų mugėje. Visad prieš važiuojant į tokius renginius, spektaklius ar pan. paleidžiu norą su smalsumo jausmu širdyje – ką šį kartą aš pamatysiu, išgirsiu, sutiksiu, apkabinsiu, su kuo maloniai pabendrausiu.
Patirtis 1.
Aš visą dieną išbuvau neformalioje (neskiriamas konkretus laikas susikaupimui,…) sąmoningoje meditacijoje. Ši meditacija padeda nepavargti nei nuo vaikščiojimo, nei nuo ieškojimų, nei nuo triukšmo, nes pilnai pasitikint, kad tave kojos „veda“ būtent ten, kur reikia sutaupiau begalę energijos, laiko. Mano balsas būna tuomet ramus, tad su dukra visad radom bendrą sutarimą labai greitai.
Patirtis 2.
Dukra nusprendžia pirkti Danguolės Kandrotienės knygą “ Spintos Istorijos“.
Įvyksta dar viena nuostabi mano gyvenimo akimirka. Jaučiuosi apdovanota…
Rašytoja klausia dukros: koks tavo vardas?( kad galėtų parašyti knygoje).
Dukra atsako: mano vardas Aistė, bet būtinai parašykit ir vardą Dainius. Jis yra mano brolis.
Rašytoja pasižiūri dukrai į akis ir nuoširdžiai paprašo papasakoti: ką jie daro, kaip jie elgiasi, kad sugeba taip draugauti, mylėti vienas kitą. Rašytoja elgiasi taip lyg būtų pagavusi idėją kitai knygai. Kitos pardavėjos priėjo irgi arčiau pasiklausyti.
– Rūpinamės, apsikabinam, mylim,…na nežinau, -lyg kuklinasi visų.
Rašytoja stebisi: kokią tiesą tu sakai, Aiste, nes mano kūnas visas net pašiurpo.
Viskas skamba taip paprastai… bet aš žinau kiek padirbėjau, kad širdis niekada nepamirštų, niekada nepamirštų  bet kokioje sunkiausioje, pikčiausioje situacijoje, kad tai mūsų vaikas, tai mūsų stebuklas ir jam skiriu, siunčiu BESĄLYGINĘ MEILĘ nuolatos.
Patirtis 3.
Poilsio pertraukėlės metu su dukryte “pliumptelėjom“ į sėdmaišius ir užmačiau netoliese lentynose vytauto Kavolio knygą “ Sąmoningumo trajektorijos: Lietuvos kultūros modernėjimo aspektai“. Įdomu, smalsu buvo pavartyti, paskaityti nors trumpai ( juk buvau su dukra čia ir dabar) kaip vystėsi lietuvių psichologiniai pokyčiai.
Patirtis 4.
Aikčioju kaip mažas vaikas iš nuostabos kaip geras posakis: “Keisk save ir keisis tavo aplinka“.
Apie tai reikėtų atskiro post’o, bet trumpai tariant, kai ne tik aš, bet absoliučiai visi “pasidavėm“ knygų skaitymui, tuomet įvyko stebuklas – vaikai pradėjo pastebėti knygas, apie jas diskutuoti, pradėjo užsirašinėti draugų rekomenduojamų knygų pavadinimus,…o knygų mugės metu mūsų dukra net suaugusiųjų salėje įnirtingai vartė, skaitė ir tėčiui dvi knygas išrinko 🙂
Patirtis 5.
Sutikau visus tris žmones, kuriais žaviuosi:
Marių Čepulį – gamtininką, fotografą, kurio požiūris, santykis su gamta, mane keri.
Beata Nicholson –visi artimiausi draugai žino, kad esu jos paprasto požiūrio į maistą gerbėja. Kai dukra pamatė ją gyva, sustojo akimirkai įsispoksojusi į ją. Paklausiau: nori nuotraukos su Beata? – Aha.
Austėja Landsbergienę – kokių bebūtų nuomonių apie ją, bet aš tikiu jos mintimis, idėjomis apie ugdymą. Tokiems žmonėms reikia palaikymo. Pati visad esu pilna idėjų (kurios tikrai nėra tokio didelio masto) ir kai jas reikia įgyvendinti, supranti, kaip sunku perteikti, „užkrėsti“ kitus savo idėjomis. O norėtųsi, kad visa komanda dirbtų, bendrautų motyvuotai, įkvėpti idėjos. Belieka geranoriškas abipusis bendravimas ir santykiai juda, situacijos sprendžiasi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: