Kaip aš paįvairinu dienas

Esu pagavusi azartą gaudyti ir įgyvendinti idėjas, ką galima sukurti panaudojant gamtos gėrybes ar antrines žaliavas. Įžvelgiu tame keletą pliusų: kartu su vaikais renkame gėrybes, gaminam, klijuojam, pilam, žaidžiam. O kiek teigiamų emocijų, kurios man tai didžiausia sveikata. Aš kalbu apie savo juoką, savo savijautą. Tai jau sveikatinimosi pradžia.

Mano nuomone, tėvai turi susiorganizuoti  tą laiką taip, kad ir jiems būtų smagu.

Trejetą pagrindinių pasiūlymų iš mano pusės, kad gyvenimo rutiną paįvairinti.

 1. Mašinoje visad turėkite:
 • Būkite visad pasiruošę lėkti į gamtą. Tai man padeda pasielgti spontaniškai, išmesti darbinius reikaliukus iš galvos. Tad turėkite mašinoje neperšlampamą paklotą, dekį,  rinkinuką vienkartinių indų, termosą, servetėlių, rankoms dezinfekuojančio skysčio. Dar turėkite maišiukų (prekybos centro ar pirktą pakuotę), kad vaikai turėtų kur rinkti gėrybes bei šiukšles susidėti.

Nusipirkite mėgstamo maisto, „pasigriebkite“ vaikus iš darželių ar mokyklų su žinia, kad lekiam į parką ar mišką, nes oras  puikus, prisirinksim kankorėžių, o gal kaštonų…Ten ir pavakarieniausim. 

 • Maisto termosai ir būtinai stalo įrankiai. Jie gali pasitarnauti, kai yra galimybė maisto įsidėti iš namų. Aš naudoju vienos porcijos maisto termosus, tai nereikia lėkščių.
 • Jūsų botai, lietaus drabužiai. Vaikų lietaus drabužiai dažniausiai būna darželyje ir mokykloje. Man patinka pasivaikščioti po pušyną tik nulijus lietui. Taaaip kvepia!!!

 Apie gamtos ir daržo gėrybes

Ruduo suteikia ypač daug gėrybių. Į viską ką siūlau, žvelgiu per sveikatai naudingą prizmę, pradedant psichologine atmosfera ir baigiant pagaminto daikto-priemonės naudingumu sveikatai. Bežaisdamas su tokiomis priemonėmis, vaikas masažuoja pėdas, plaštakas, pilvuką, nugarą.

 1. Vieni iš kandidatų rinkti yra kaštonai, kankorėžiai. Siūlau pasidaryti:
 • kaštonų pufiką. „Senukuose“rasite tinklinių, nertų maišų įvairių dydžių;
 • mažesnius ir didesnius pagalvėlių užvalkaliukus užpildykite šiomis gėrybėmis. Kad nesugadinti interjero, tuomet reiks šiek tiek investuoti ir pasisiūti įvairių tekstūrų medžiagos ( vilnonės, medvilninės…) tik reikiamos spalvos pagal interjerą.
 1. Pupų ar neskaldytų žirnių maišeliai.

Kokius žaidimus žaisti tai fantazijos reikalas. Tačiau galiu pasiūlyti  mano vaikų žaidimų variantų.

 Lobių ieškojimas

 1. Būtinai reikalingas žemėlapis.
 2. Susidėliojam iš maišelių laivo priekį. Plaukiam, jūra banguoja, mes griuvinėjam. Kapitonas tvirtai laiko vairą. Mes išgelbėti jau matyti krantą.
 3. Saloje įsirengiam stovyklą. Susikūriam laužą. Kepam maistą.
 4. Patikrinam žemėlapį. Matom kad reiks eiti per krokodilų pilną pelkę. Priėję randam sulūžusi tiltą. Tuomet iš maišelių- rąstų išsidėliojam kelią per pelkę. Keliaujam atsargiai, juk svarbu nepaslysti, pasiekti lobius.
 5. Perėję vėl pasižiūrim į žemėlapį. Paaiškėja, kad lobiai paslėpti seno ąžuolo drevėje, kuris yra už 20 milžino žingsnių.
 6. Suradus lobį mano kompanija dažniausiai jau nebenorim eiti tuo pačiu keliu atgal.

 Cirkas

Mes esam lankę „Yamakos“ muzikinio lavinimo mokyklėle ir nuo tų laikų žinom dainelę apie cirką pavadinimų „Cirkas“. Tai pas mus ji dažniausiai skamba šio žaidimo metu. Sėkmingiausiai sekasi kai pasiskirstom vaidmenimis. Būtinas cirko vedantysis- pranešėjas: „ Dėmesio dėmesio cirkas atvyko! Gerbiamoji publika, prašom pasveikinti…

Cirke savaime aišku vaikšto šokėja per lyną (iš maišelių), būgnai dunda (kaštonų maišeliai gerai skamba), arkliukai šoliuoja per kliūtis( čia pasitarnauja pufikas), dar galima žvangučių skambėjimą imituoti daužant du kaštonų maišelius, drambliai kamuoliais mėtosi.

Pupų maišelio mėtymas

Gerai tuo, kad nesiridena.

 • Tarpusavyje vaikai mėtosi
 • Sugalvojamas taikinys (apskritimas iš lanko ar šokdynės) arba iš popierinės dėžės iškirpti apskritimą ir dar leisti vaikams nuspalvinti.

 

Linkiu visiems šaunaus laiko!

Azartiškoji Auksė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: