Apie mane

Sveiki,

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mano vardas Auksė. Su savo vyru ir dviem vaikučiais gyvenu Kaune.

Nuo 2014m. iki šiol vedu mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo) užsiėmimus, sąmoningas Pilateso mankštas bei sąmoningo kvėpavimo sesijas.

Užsiėmimų metu remiuosi ne tik psichologiniais metodais kaip valdyti stresą, būti atsakingais tėvais, kaip draugauti su savo kūnu, bet taip pat dalinuosi savo supratimu, kad tapus sąmoningesniu, dėmesingesniu žmogumi pastebime kas vyksta mūsų gyvenime ir dažniau pasielgiame teisingai.

Kas yra teisinga klausiate manęs?
Be abejonės kiekvienas iš mūsų turim savo supratimą kas yra teisinga. Bet esama tam tikrų kriterijų tam nustatyti.
Teisinga yra tai, kas žmones drąsina.
Teisinga yra tai, kas atitinka tikrovę.
Teisinga yra tai, kas kyla iš meilės, o ne iš apykantos…

Teisingumas yra Tiesos sau sakymas.

Kas yra tiesa kiekvienam žmogui?

Psichologijos mokslas bei mano asmeninė patirtis byloja, kad Tiesos sau pasakymas panaikina visus priešus – stresą, siekimą būti tobulais tėvais,… Nebėra su kuo kovoti.
Tiesos sau sakymas yra žmogaus sugebėjimas matyti savo stipriąsias puses, priimti savo silpnybes, buvusias traumas, saugumo ir apleistumo patirtis. Tuomet prisiimti atsakomybę už tai, ką su tuo viskuo daryti, kas yra duota tėvų, mokytojų, auklėtojų, draugų ir t.t.

Mano kelias link tiesos sau sakymo

1997 – 1999m.
Įstojau į Kauno medicinos universiteto medicinos fakultetą. Besimokant antrame kurse prasidėjo stiprūs galvos skausmai – migrena- kurių metu susirangydavau į kamuoliuką ir siūbuodavau. Jokių aiškių priežasčių ligai paaiškinti neturėjai nei aš pati, nei gydytojai, nes mokiausi labai gerai, atrasdavau laiko laisvalaikiui, draugams, o tuo metu juk gyvenimas apie tai ir sukosi.
Kaip dabar girdžiu vienos gydytojos sakomus žodžius:
– Vaikeli, keisk gyvenimo būdą.
Einu iš poliklinikos į bendrabutį ir verkiu iš bejėgiškumo, klausdama savęs – ką aš galiu pakeisti?
Neužilgo susipažinau su dabartiniu savo vyru. Po metų laiko jis pasiūlė kartu važiuoti į Londoną užsidirbti bendram gyvenimui. Išvykau, o tai reiškia pakeičiau savo gyvenimo būdą. Po mėnesio laiko dingo stiprūs galvos skausmai –migrena ir iki šiol nepasikartoja. Tuo metu jokių prasmingų įžvalgų nepadariau, bet ši patirtis pasiliko ilgam mano atmintyje.

1999 -2002m.
Tai buvo psichologinių barjerų perlipimo laikotarpis gyvenant svečioje šalyje, bet be galvos skausmų. Mano išvykimas į užsienį sukėlė nusivylimą manimi mano šeimoje, giminėje. Visi tikriausiai turėjo didelius lūkesčius, kad būsiu pirmoji medikė giminėje.
Per šiuos metus suvokiau kokia esu nedrąsi, kaip savimi nepasitikiu ir įsivertinau kiek sugebu būti savarankiška. Tačiau svarbiausia pastebėjau, kad turiu daug valios, kantrybės, ryžto, atkaklumo. Svetimoje šalyje man daug lengviau pavyko save įsivertinti.
Šie ir daugelis kitų išgyvenimų man suteikė akstiną gilintis pagal kieno lūkesčius aš gyvenu, kokius lūkesčius keliu sau, savo vyrui.

2002-2005m.
Šiame laikotarpyje grįžau į Lietuvą ir perstojusi į Sporto Universitetą, įgyjau kineziterapeutės specialybę. Studijos sekėsi puikiai, gyvenimo sąlygos irgi buvo nuostabios, tačiau sugrįžo galvos skausmai, atsirasdavo tokių sveikatos sutrikimų (pvz.: įtariamas galvos smegenų auglys), kurie „rodė“, kad mano vidinis pasaulis nesutaria su matomu išoriniu pasauliu.
Pirmosios mano pagalbos priemonės buvo sportas ir sveika mityba.  Tai priemonės, kurios mane veikė kaip nuskausminamieji vaistai. Pasirinkau sportą ir sveiką mitybą ne todėl, kad aiškiai suvokiau ką darau su savimi (dėl savęs), o dėl to, kad pagal tuometinį savo supratimą tik šias priemones mačiau egzistuojančias kaip pagalbos priemones.
Ilgą laiką tokios vienpusės, pasekmes, paslepiančios priemonės, buvo veiksmingos. Tačiau juk priežastys liko nepanaikintos!
Šio laikotarpio pabaigoje dovanų gavau knygą – J.Murphy „ Jūsų pasąmonės galia“. Taip prasidėjo mano domėjimąsis apie mąstymo įtaką mano gyvenimui.

2005-2008m.
Šiuo laikotarpiu dirbau kineziterapeute privačioje klinikoje. Po metų darbo pastebėjau, kad daugelis žmonių greičiau geriau pasijaučia, kuomet suderinu aktyvų išklausymą su atliekamomis mankštomis, kitomis procedūromis. Mano laimės jausmas, kad galiu padėti žmonėms, mane skatino domėtis įvairiais psichologiniais metodais.
Vienas svarbiausių įvykių šį laikotarpį –  taikomosios kineziologijos seminarai.
Tuo metu Lietuvoje jokiame universitete dar nebuvo nei dėstoma, nei taikoma klinikinėje praktikoje taikomoji kineziologija, tad tai labai praplėtė mano požiūrį į žmoguje vykstančius procesus ( fiziniame, psichiniame, energetiniame lygmenyje).

2008- 2015m.
Šį laikotarpį galima užvadinti „auksiniu“, nes visi atsitikę geri ir blogi įvykiai davė stiprų spyrį į užpakalį, kad pagaliau pajudėčiau stipriau.

2008m pagimdžiau dukrytę.
Noriu paminėti, jog pagimdžius dukrytę, mano rėgėjimo stiprumas atsistatė iki normalaus (iki to laiko nešiojau ne nuolatiniam nešiojimui skirtus akinius nuo vidurinės mokyklos). Labai troškau turėti vaikelį, nes tai siejosi su kažkokia nauja pradžia…Mūsų laimės pojūtis daro neįtikėtiną įtaką mūsų sveikatai.
Bet…gimdymas iškėlė į paviršių ir pasislėpusią ligą – skydliaukės hypofunkciją, kuri iš pradžių buvo diagnozuota kaip depresija. Tačiau kadangi maitinau vaiką, tai vėl pagrindinė gydymo priemonė buvo sportas ir mityba. Gilinausi, praktikavau meditacijas.
Šio laikotarpio asmeninė patirtis suteikė išminties darbui su klientais, kad visi, nepriklausomai nuo socialinės padėties, turim teisę išjausti, išbūti, išsikalbėti savo nesekmėse, nejaučiant jokios kaltės, dėl to, kad neturiu teisės taip jaustis,… Susipažinau ir pradėjau praktikuoti aktyvų klausimąsi.

2011m. pagimdžiau sūnų.
Dviejų vaikų auginimas man kaip perfekcionistei sukėlė didžiūlį iššūkį. Tuo metu maniau nesugebėjimas būti tobulai visose srityse, tai tolygu nustoti gyventi, neleisti sau gyventi. Gydytojai –psichoterapeutai be jokių gilinimusi, be jokių tyrimų, testų, tiesiog išrašinėjo vaistus – antidepresantus.
Negalėdama pakęsti minties, jog turiu būti priklausoma nuo vaistų, nuolatos ieškojau, gilinausi kas dedasi su manimi? Ir kaip galiu sau pati padėti?
Visų paieškų dėka radau sąmoningo kvėpavimo užsiėmimus. Pirmuosius potyrius, supratimus aprašiau straipsnyje „Susitikimas su sąmoningu kvėpavimu“ (https://wordpress.com/page/ramybespalepe.lt/404)
Sąmoningo kvėpavimo ir papildomų žinių apie žmogaus prasmę, gyvenimo situacijų priėmimą ir pan. dėka, pradėjau gyventi be jokių vaistų.

2014/2015m. baigiau kvėpavimo specialistės kursus.

2014/2015m. baigiau pilateso mankštos instruktorės kursus. Ši mankšta mane patraukė savo aiškumu ir kokybe.

2015/2016m
Savanoriškai skiriau laiko išpildyti savo idėjai – platinti dėmesingo įsisąmoninimo galimybes mokyklose ir darželiuose.
Tikslas buvo supažindinti vaikus su idėja, kad į mankštą galima „pažvelgti“ žaismingai, kūrybingai. Kad šią savo idėją išpildyti – kūriau mankštas, kaip istorijas – „ Medis“, „Klajonės po mišką“.

2014m. iki dabar
Esu tinklaraščio Ramybespalepe.lt ir saviugdos studijos „Ramybės Palėpė“ įkūrėja.
Pagrindinė mano veiklos idėja yra puoselėti gerovės principus: fizinio kūno – jis turi būti sveikas; tarpusavio santykių – santykiai su savimi ir kitais žmonėmis, rūpinimosi vienas kitu pagrindu; santykių su gamta palaikymas, tausojimas.

2017m.
Mano šeima ir draugų/kaimynų šeima iniciavom Kleboniškio bendruomenės (bendrijos) sukūrimą. Mūsų įkūrėjų tikslas tebėra, kad skatinti vertybę bendradarbiavimą, siekiant visakeriopos bendruomenės gerovės.

2017m. ir 2018m.
Dalyvavau Kleboniškio bendruomėnėje vykdomuose projektuose „Sportuokime, gyvenkime sveikiau ir aktyviau“. Šie projektai buvo ypatingai geras pasirinkimas, nes suartino bendruomenės žmones: žmonės pradėjo sveikintis vieni su kitais, pasibaigus projektams veiklos tęsėsi toliau pačių žmonių inciatyvos dėka.

2018/2019m.
Tapau oficialiai pripažinta dėmesingo įsisąmoninimo (ang.mindfulness) mokytoja/instruktore.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: