Regėjimo sutrikimas daugiau nei liga…

what-i-really-want-to-see-in-my-lifetime-1-638

Ką tik grįžau iš Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamos regėjimo stovyklos „Šalin akinius“.
Labai džiaugiuosi apsilankiusi šioje regėjimo atstatymo stovykloje, nes mano tikslai išsipildė:
1. mano dukra linksmai su naujais draugais susipažino su akies atpalaidavimo pratimais, ypatingai sako patiko palmingas;
2. apie jogą nidrą kalba taip lyg valgytų ledus;
3. ankstyvos mankštos 6.30 irgi jai buvo atradimas. O kiek daug žmonių daug susirenka taip anksti!!!- stebisi dukra.
4. vegetariška virtuvė taip sudomino, kad vietoj vaikų užsiėmimo ėjo su suaugusiais pasiklausyti apie receptus ir man vis baksnojo, kad užsirašyčiau.
5. Kaune kelis kartus kalbinau eiti pažaisti stalo biliardą, tai nosį raukė. O čia su draugais radus laisvą minutę, skuosdavo pasišokinėdama kamuoliukų mušinėti.
6. Šaškės irgi sužavėjo ir be galo daug gerų emocijų sukėlė.

Man pačiai visų šių dalykų įvykdyti taip linksmai, be įkalbinėjimų ir tik per 5 dienas, tikrai nebūtų pavykę!!! Ne veltui senoliai sako, kad savam kieme pranašu nebūsi.

O aš pasijutau pakliuvusi į savo stichiją:
5.00 ankstyva sąmoningo kvėpavimo sesija pagal Wim Hof metodą,
6.30 mankšta,
maudynės ežere,
meditacija,
nuostabūs vegetariški pusryčiai…
ir bendruomenė, kuri gyvena tais pačiais dalykais kaip ir aš.

Bet grįžkim prie regėjimo atstatymo.

Kažkada pati nešiojau akinius. Tačiau pagimdžius dukrytę, mano regėjimas tiesiog mano nustebimui atsistatė iki normalaus. Tada jau šiek tiek pradėjau suvokti, kad regėjimas priklauso nuo mūsų požiūrio į gyvenimą – vaiko laukimas ir gimimas man buvo didžiulis džiaugsmas. Tai kažko naujo, ypatingo tarpsnio pradžia.
Mūsų požiūris, žvilgsnis į gyvenimą keičia mūsų neurohumoralinę reguliaciją.

Kas gi gali sutrikdyti vaiko ar suaugusiojo regėjimą?

1. Kiekvienas žmogus yra skirtingai jautrus, imlus gyvenimo pateikiamiems įvykiams. Taigi stresas, įtampa, nepriėmimas to kas vyksta aplinkui.
Ar esate girdėję apie psichologinį kurtumą?
Man teko tokią savijautą pajusti. Nuėjus pas gydytoją ir padarius klausos tyrimą, atsakymas buvo, kad girdžiu net menkiausius šnibždesius.

2. Tam tikros gyvenimo aplinkybės, sveikatos sutrikimai pvz.: stuburo sutrikimai. Tada svarbu išvesti visą grandinę iki tikrosios priežasties, dėl kurios atsirado sutrikimas. Regėjimo atstatymo stovyklos metu turėjom susitikimą su doc. L. Šalčiumi. Jis dar kartą patvirtino visas mano turėtas žinias.
Doc.L.Šalčius pasakojo tokį atvejį iš savo praktikos supaprastintai:
Atvyko pacientas su skolioze. Jis patiesino stuburą. Atvykus pacientui vėliau, vėl stuburas iškrypęs kaip pirminio susitikimo metu. Beieškant priežasčių, surandamos padidėjusios kepenys, kurios vis traukia stuburą į dešinę pusę. Tad toliau ieškoma priežasčių dėl ko padidėjo kepenys. Gydytojas paminėjo mitybos pokyčius. Taip tai reikšmingas aspektas, tačiau nereiktų labai akcentuotis į mitybos drastiškus pasikeitimus. Esu lankiusi seminarus  gyd. neurologo Eduardo Lakštausko apie raumenų testavimą, emocijas taikomosios kineziologijos metodais, tai žinau, kad kepenys kaupia pyktį. Tad lygiagrečiai mitybos korekcijai būtina dirbti ir emociniame lygmenyje.

3. Yra kitas labai svarbūs aspektai, kurie nesąmoningai įtakoja vaiko regėjimo sutrikimą – tai tėvų sugebėjimas kurti savo laimę iš vidaus, sugebėjimas priimti gyvenimo pakilimus ir nusileidimus kaip natūralią gyvenimo tėkmę.
Sakykime, jums suteikiama galimybė pasirinkti vieną iš dviejų ramybės būdų:
1. Sąmoningas gyvenimas su pakilimais ir nusileidimais. Visi manau žinom kaip atrodo sveikos širdies kardiograma? Taip, ten yra pakilimai, nusileidimai.
2. Ramus, lygus, stovintis gyvenimas, kurį galima sulyginti su pakelės grioviu. O kaip atrodo mirusio žmogaus kardiograma? – Tiesi linija.

Kurį ramybės variantą/būdą renkatės?

Jeigu vaikui sutriko regėjimas (ypatingai iki 5m. amžiaus. Stiprus energetinis ryšys išlieka iki 10-12m.), tai būtina susikaupti ir pažiūrėti tėvams į savo gyvenimus.

Regėjimo atstatymo stovyklos metu svečiavosi psichologas Vaidas Arvasevičius. Jis taip pat paskaitos metu skatino visus nukreipti  savo žvilgsnius į save, į savo santykius su savo tėvais, jei jūsų vaiko poelgiai jums nepatinka, atkreipti dėmesį kaip kalbatės su vaiku,…
Kad daugiau suvokti ryšius apie kiekvieno šeimos nario, giminės, protėvių ,…įtaką mūsų gyvenimams galite pasidomėti vokiečių psichoterapeuto Berto Helingerio atrastu metodu – sisteminės šeimos konsteliacijos.

Mano nuomone, tai yra pats prasmingiausias darbas, pats pirmiausias prioritetas būnant tėvais- tai išmokti patiems ir išmokyti vaikus kurti savo laimę iš vidaus ( surasti būdus padedančius girdėti savo vidinius norus, troškimus,…), nes tik taip vaikai jaus, matys kas yra tikroji laimė, supras tikrąsias šeimos vertybes, jaus pagarbą tėvams.
Niekada nesakau, kad tai bus lengvas ir greitas kelias, kol pamatysit pirmus pokyčius.
Nesakau, kad sau ir esamiems draugams, pažįstamiems dar patiksit.
Nesakau, kad bus lengva mokytis pasakyti kas tau svarbu, ko tu nori iš tiesų.

Aš džiaugiuosi (nors kartais atbėga mintis, kad būtų lengviau nežinoti, tai tada galima kai ką apkaltinti :), kad einu šiuo sąmoningumo keliu, nes pokyčiai, atradimai, suteiktos galimybės viso to verti.
Dažnai man sako, kad man lengva keliauti šiuo keliu, nes turiu lengvas, patogias gyvenimo sąlygas.
Ką galiu atsakyti?
-Kaimyno žolė visad žalesnė.

Susikoncentruokite į tai ką jūs turite ir ką norėtumėte keisti. Kiekvieną dieną prašykite nuoširdžiai Visatos, kad padėtų pastebėti suteikiamas galimybes ir suteiktų valios, drąsos jas priimti.

%d bloggers like this: